Diş Beyazlatma

Parlak & Beyaz Dişler

Sağlıklı Gülüşler

Diş Beyazlatma işlemi; dişlerin yüzeyindeki mine ve minenin bir iç tabakası olan dentine etki eder. Mikroskobik düzeyde olan gözeneklerde biriken renklendirici maddeler ve dentin dokusunun koyu rengi beyazlatma ajanları ile uzaklaştırılır ve renkte açılma sağlanır. Renklenmenin kaynağı tespit edildikten sonra Hekim kontrolünde yapılabilir.

Diş beyazlatma işlemi; uygun hastaya, doğru malzeme ve teknikle uygulandığında kesinlikle zararlı değildir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ofis Tipi Beyazlatma (Office Bleaching): En güvenilir sistemdir. Hekim kontrolünde özel jel ve ışın kaynağı cihazlar eşliğinde kullanılır. Yaklaşık 1 saat gibi bir sürede işlem tamamlanır. Diş yapısına göre 2-4 ton renk açılır ve sonrasında kişi tarafından dikkat edildiğin uzun süre etkilidir. Seans sayısı ve ekstra bir yöntemle desteklenip desteklenmeyeceği hekim tarafından belirlenir.

Ev Tipi Beyazlatma (Home Bleaching): Kişiden alınan ölçüye göre hazırlanan kalıplara jeller yerleştirilerek, ev ortamında hastanın kendi kendine uyguladığı güvenilir beyazlatma sistemidir. Ofis beyazlatma ile kombine edilebilir. Jelin türü ve hekim kontrolü ile yaklaşık 5-7 gün, ortalama günde 5 saat uygulanarak sonuç sağlanır.

İçten Beyazlatma (İnternal Bleaching): Uygulanan kanal tedavisine bağlı olarak yıllar içinde dişte siyahlaşma diyebileceğimiz içten bir renk yansıması meydana gelir. Normal beyazlatmanın sonuç vermediği bu durumlarda başarılı bir sonuç sağlanır.

Before
After

Diş beyazlatma öncesi ve sonrası resimleri

Tek Seansta 8 Ton Daha Beyaz Gülümseme

Minimum Tahriş

EnglishDeutschTürkçe