Diş Kaplamaları

Güzel Bir Gülüş İçin

Kişiye Özel Diş Kaplamaları

Diş kaplama tedavisi, dişlerdeki yapısal bozuklukların, kırıkların veya renk değişimlerinin giderilmesi amacıyla uygulanan bir tedavidir. Estetik olarak ve fonksiyon olarak doğal dişe en yakını hedeflenir.

En estetik tedavi yöntemlerinin başında Laminate Veneer (Yaprak Porselen) gelmektedir. Daha sonra tam seramik kaplamalar ve zirkonyum kaplamalar gelir.

Diş kaplama tedavisi için uygulanabilen farklı kaplama türleri mevcuttur. Hastaya hangi kaplama türünün uygulanacağı, hangi dişlere işlem uygulanacağı gibi konular hastanın şikayetlerine, tedavi sonrası beklentisine göre şekillenir. Tedavi planı uzman hekimlerimizin detaylı kontrolü sonrasında belirlenir.

 

Diş Kaplama Çeşitleri

 

Laminate Veneer Diş Kaplama (Yaprak Porselen Diş Kaplama)

Yaprak porselen olarak da bilinen bu diş kaplama yöntemi dişlerdeki çapraşıklık, renk kaybı, kırık veya eksiklik gibi kişinin gülüşünü olumsuz etkileyen durumların ortadan kaldırılması için uygulanan kaplama türüdür. Laminate Venner diş kaplaması iki farklı materyal ile uygulanabilmektedir. Kaplama yapılacak diş sayısına ve tedavi sonucundan beklenen görünüme göre belirlenen Laminate Venner kaplamalar, porselen veya kompozit malzemeden elde edilebilmektedir.

Basit diş arası boşlukların giderilmesi veya küçük çapraşıklıkların tedavisi için kompozit malzeme yeterlidir. Fakat daha detaylı gülüş tasarımı gerektiren işlemler için laboratuvarda üretilen yaprak porselenler çok daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum elementinin laboratuvar ortamında işlenmesiyle elde edilen bir kaplama türü olan zirkonyum kaplama, doğal diş rengine oldukça yakın bir maddedir. Vücut dokularına uyumu yüksek, dirençli ve uzun süreli bir kullanım sunan bu kaplama çeşidi; dişin etrafını sararak onu koruyan bir yapıya sahiptir.

Empress (Full Porselen) Kaplama

Full porselen diş kaplama tedavisinin uygulanabilmesi için kaplama yapılması istenen dişin mevcut olması gerekir. Bu tedavide, öncelikle işlem yapılacak diş belli oranlarda aşındırılır. Ardından uygun ölçülerdeki porselen kaplama dişe yerleştirilir. Tek dişin kaplanması gereken durumlarda oldukça başarılı sonuçların alındığı bu yöntemde diş efektleri detaylı bir şekilde yansıtılabilmektedir.

  • Kalıcı çözüm
  • Etkili Tedavi
  • Güzel ve düz dişler
  • Görünmez
  • Temizlenebilir
  • Mükemmel sonuçlar
  • Kolay temizlik & fırçalama
  • Diyet kısıtlaması yok
  • Rahatlık hissi
EnglishDeutschTürkçe