Hollywood Smile

ÇARPICI BİR GÜLÜŞ

Güzel Bir Gülüş ile Hafızalara Yer Etmek İstemez misiniz?

Hollywood Smile, muhteşem, çarpıcı bir gülüş isteyen hastalar için ideal bir tedavi seçeneğidir. Bu gülüş tasarımında dudaklar, dişler ve diş etleri arasında mükemmel bir uyum hedeflenir. Doğal güzelliği ve yüz ifadesini geliştiren Hollywood Smile; dişleri çarpık ve rengi solmuş olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Hollywood Smile gülüş tasarımını birkaç farklı aşamada tamamlıyoruz. Öncelikle alanında uzman hekimlerimiz hastayı muayene ederek estetik bir gülüş için ihtiyaçları belirliyor. Mevcut diş çürükleri ya da diş eti rahatsızlıkları varsa tedavi edilmesi gerekir. Sonrasına hastanın dişlerindeki simetri bozuklukları gibi çeşitli sorunlar ortadan kaldırılıyor.

Şayet eksik diş problemi varsa implant tedavisi uygulanıyor ve bu sayede eksik diş görünümünün de ortadan kaldırılması sağlanıyor. Sonrasında hekimlerimiz hastanın bu gülüşe sahip olması için gerekli işlemlere geçiyor.

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Öncelikle hastaya Hollywood Smile gülüşü kazandırmak için uygulanacak işlemlerin değişkenlik gösterebileceğini belirtelim. Hastanın ihtiyaçları doğrultusunda ek işlemlere de gereksinim duyulabilir. Ancak genel olarak uygulanan işlemler şöyledir:

 

Porselen Veneer

Porselen veneer uygulaması kapsamında diş yüzeylerinin çok hafif oranda aşındırılması gerekebiliyor. Ardından dişlerin ön bölümlerine yaprak porselen kaplama uygulanıyor ve bu sayede hem daha beyaz hem de daha pürüzsüz ve parlak bir diş görünümü elde edilebiliyor. Bu işlem özellikle çarpık, aralıklı, küçük ya da çok sarı renkli dişler için tercih ediliyor.

Aynı zamanda dişlerde çatlak ve kırık olması gibi durumlarda da daha estetik bir görünüm kazandırmayı sağlayabiliyor. Diş dokusuna sadece son derece küçük bir müdahale ile gerçekleştirilen bir işlem olduğunu da belirtmek gerekir. Dolayısıyla diş yapısının korunması mümkün olabiliyor ve porselen veneer uygulaması ışık geçirgenliği sayesinde son derece doğal bir görünüm sergiliyor. Renk değiştirmiyor olmaları da bu uygulamanın en önemli özelliklerinden biridir.

Diş Beyazlatma

Hollywood Smile gülüşünün olmazsa olmazı beyaz dişler... Bu nedenle kişinin diş yapısına en uygun diş beyazlatma yöntemi tercih edilebilir ve böylelikle dişlere daha beyaz bir görünüm kazandırılabilir. Her hastaya mutlaka diş beyazlatma işleminin yapılması gerekmiyor. Dişlerde mevcut olan beyazlığın yeterli olması durumunda bu işlemin yapılmasına da ihtiyaç olmaz.

İmplant Tedavisi

İmplant işleminin de her hastaya yapılması gerekmez. Ancak bu gülüş tasarımının mükemmel olması için eksik dişlerin giderilmesi gerekiyor. Bu durumda da devreye implant tedavisi giriyor. Estetik ve simetrik bir diş görünümünün elde edilebilmesi için diş kayıplarının giderilmesi çok büyük bir önem taşıyor.

Tüm bunlarla birlikte dişlerde çürük olması gibi durumlarda daha farklı tedaviler de uygulanabilir.

Randevu Al

    EnglishDeutschTürkçe