E-Max Kaplamalar

E-MAX KAPLAMA NEDİR?

Genel Sağlık İçin Önce Ağız ve Diş Sağlığı

Emax kaplama içerisinde metal barındırmayan güçlü bir yapıya sahip kaplama türüdür. Emax kaplama uygulaması estetik bir görünüm sağladığı için hastalar tarafından sıklıkla tercih edilir.

 

Biçimi bozulmuş ve kırık dişler için de uygulanan bu yönteme hekim tarafından muayene sonucu karar verilir. Nasıl bir uygulama yapılacağı ve dişin yapısının uygun olup olmadığı bu sırada belirlenir. Ön dişlerle ilgili estetik kaygı taşıyan hastalarda dişin görünümünü düzeltmek amacıyla da talep edilen bir metottur. Estetik kaygıların yanında kesici dişlerin çiğneme ve parçalama gibi fonksiyonlarının güçlenmesini sağlar ve böylece ağız ve diş sağlığı korunmuş olur.

 

Emax kaplama yaptıranlar özellikle ön dişler için bu uygulamayı tercih eder. Diş estetiği açısından yaygın ve tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca kaplama malzemesinde metal olmadığı için doğal diş görüntüsü elde edilebilir. Doğal dişe en yakın malzeme kullanılmasından dolayı ışık yansıtma özelliğine sahiptir.

 

Cam seramik bir malzeme olan kaplama, çiğneme eylemi açısında yeterli kuvvete sahiptir. Bu yöntem sırasında dişlere müdahale diğer uygulamalara nazaran daha azdır. Dişler yapılan işlem karşısında çok fazla hassasiyet göstermez. Bu açılardan da hastaların tercih sebebidir.

EnglishDeutschTürkçe